Spordimuuseumi aktsioon "Üle piiri!" pälvis juba teise tunnustuse

13.05.2023
Kuldmuna 2023 konkursil on selleks aastaks auhinnad jagatud ning suur rõõm on tõdeda, et lisaks kahele nominatsioonile pälvis Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi aktsioon "Üle piiri!", mille kommunikatsioonipartneriks oli Dalton Kommunikatsioonibüroo, vägeva esimese koha ürituse/sündmuse kommunikatsiooni kategoorias!

Dalton kirjeldab Kuldmunaga auhinnatud projekti toimumist nii: "Kui Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum tegi ekstreemspordinäituse „X-FAKTOR“, sooviti kutsuda näitust külastama ka lätlasi. Oli vaja korraldada PR-is midagi sellist, mille vastu tunneks huvi ka Läti meedia. Aktsioon „Üle piiri” oli osa spordimuuseumi suvisest Läti-suunalisest turunduskampaaniast ja toimus juuli lõpus korraga nii Valgas kui Valkas, kus mitmed tuntud Eesti ja Läti ekstreemsportlased sooritasid hüppe üle sealse piiripunkti. 26. juulil aset leidnud hüppeid sooritasid spetsiaalselt aktsiooni tarbeks ehitatud rambil näiteks Läti RedBulli kogukonda kuuluv ekstreemspordistaar ja rulataja Madars Apse ning üks Eesti esirulatajaid Romario Siimer."

Aktsiooni laiem eesmärk oli pöörata tähelepanu tänapäeval jõudsalt arenevale spordialaliigile – ekstreemspordile – mis on viimastel kümnenditel vallutanud palju südameid, tänavaid, olümpia ning 2022. aastast ka spordimuuseumi elamusnäitusega "X-FAKTOR". Nii mõtestas üritus piiride ületamist nii ekstreemsportlaste füüsilisi ja vaimseid võimeid silmas pidades, aga ka reisimise ja ekstreemsportlaste ühtse kogukonna seisukohast.

Spordimuuseum tänab Dalton Kommunikatsioonibürood ja turunduskampaania partnerit Not Perfectit, kellega koostöös niivõrd äge projekt sündis ja ka üle Euroopa lõpuks lendu läks! Lisaks tänavusele Kuldmuna auhinnale pärjati sama aktsioon ka Aasta Turundustegu 2022 tiitliga, mida annab iga-aastaselt välja VisitEstonia. Loe selle kohta lähemalt SIIT.

Hetk aktsioonist, hüppel Madars Apse. Foto: Kaarel Kala

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks