Spordimuuseumi eriline kirjavara jõudis näitusele „Raamat loeb”

12.10.2022

Täna, 12. oktoobril avas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum uue erilise kirjavara näituse „Raamat loeb”. Spordimuuseumi kogust pärinevatele märgilise väärtusega trükiste väljapanekule saab lisaks avastada ka mitmeid spordiajaloos tähtsat rolli mänginud sporditegelaste autogramme.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogus on tallel tuhandeid raamatuid, mis omavad kõik erinevat väärtust ja tähendust. Väga mitmete aegade jooksul hoiule võetud teoste säilitamisväärtus ei seisne ainult nende lehtedele kirjapandud tekstides, vaid veel teataval erilisel lisandväärtusel. 


Avastada saab nii 19. sajandist pärit spordiraamatuid kui ka trükiseid, mis on antud auhinnaks sportlastele või kuulunud Eesti spordiajaloos tähtsat rolli mänginud sporditegelastele. Näiteks saab näha aastast 1905 pärinevat muuseumikogu vanimat spordiensüklopeediat ja Stalini preemiaga hinnatud raamatuid, mis sportlastele auhindadena kingiti. 

Loe lisaks SIIT!

Näitust saab tulla uudistama muuseumi lahtiolekuaegadel K–P kell 10–18.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks