Spordimuuseumi ja Rein Taaramäe koostöös valmis uus näitus

01.06.2022

Näitusel „Vaderi varandus“ jõuab esmakordselt vaatajate ette mitukümmend rariteeti Rein Taaramäe spordikarjääri tipphetkedest. Rein Taaramäe, hüüdnimega Vader, on Eesti üks edukamaid rattasportlasi, kel on ette näidata mitmeid etapivõite maailma suurimatelt velotuuridelt Giro d’Italia ja La Vuelta ning kellest sai 2021. aastal teine eestlane, kes on kandnud suurtuuril punast liidrisärki.  

Näitus sai alguse 2021. aasta Vuelta suurtuuri liidrisärgist, mis pidi algselt leidma oma tee muuseumi püsinäitusele. Sportlase enda ettepanekul on tänaseks spordimuuseumisse jõudnud mitukümmend seninägematut rariteeti, mis nüüd ongi esmakordselt vaatamiseks välja pandud kõigile huvilistele. Lisaks Vuelta liidrisärgile saab eriväljapanekul tutvuda ka näiteks sama suurtuuri mägedekuninga särgi, Tour de France’i noorratturite liidrisärgi ning veel suure osa profiratturi varustusega. 

Eriliseks teeb väljapaneku lisaks tippesemetele just asjaolu, et see on valminud Rein Taaramäega koostöös. Lisaks loovutatud esemetele hõlmab näitus ka sportlase kommentaare ja analüüsi, mis aitavad paremini mõista rattaspordi köögipoolt. „Põnev oli näitust luua koos Taaramäe endaga ja näha, milliseid valikuid sportlane ise oma aastate vältel kogunenud varanduse presenteerimisel teeb,“ tõi esile spordimuuseumi ja näituse kuraator Rait Männik.

Eksklusiivse väljapanekuga saab tutvuda muuseumi lahtiolekuaegadel (K-P 10:00-18:00).

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks