Spordimuuseumi soomekeelseks audiogiidiks saab legendaarne jalgpalliäss

31.05.2024

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi turistide seas populaarne audiogiidi rakendus sai soomekeelse versiooni. Põhjanaabritele hakkab Eesti spordi lugu digitaalselt tutvustama legendaarne Soome jalgpallur Jari Litmanen.

Spordimuuseumi innovaatiline ja kasutajasõbralik Digikaaslane on veebirakendus, mis pakub külastajatele mitmekülgset ning interaktiivset muuseumikogemust. Lisaks ekspositsiooni virtuaaltuurile lisatud audiolugudele sisaldab rakendus majajuhti, mänge ja tagasiside andmise võimalust. Nii saavad külastajad nutitelefonis audiogiidiga liikuda ruumist ruumi ja kuulata põnevaid lisalugusid, mis näituse seintele ei jõudnud.

Jari Litmanen on Soome läbi aegade parim jalgpallur, Soome jalgpallikoondise kapten aastatel 1996-2008. Klubijalgpallis ka Barcelonat ja Liverpooli esindanud Litmaneni saavutuste hulka kuuluvad muuhulgas ka 1995. aasta Meistrite Liiga võit Amsterdami Ajaxiga ja Ballon d'Or auhinna kolmas koht samal aastal.

Litmanen andis hääle enam kui 70-le lisaloole, mis spordimuuseumi püsinäitust toetavad. “Jari Litmaneni legendaarne staatus Soome spordis toob muuseumi audiogiidile personaalsemat lähenemist,” sõnas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhatuse liige Siim Randoja. “Usume, et Litmaneni hääl ja jutustamisoskus annavad audiogiidile just selle erilise väärtuse, mida Soomest tulnud külastajad kõrgelt hindavad,” lisas Randoja.

Spordimuuseumi audiogiidile on oma hääle andnud ka teised spordimaailma tipptegijad, kes on paljudele eeskujuks. Eestikeelse audiogiidina võõrustab külastajaid mitmekordne olümpiafinalist ja tõkkejooksja Rasmus Mägi. Inglise keeles aitab muuseumit avastada korvpallur Howard Frier, vene keeles olümpiavõitja ja vehkleja Julia Beljajeva, läti keeles Läti seitsmevõistleja Laura Ikauniece ning ukraina keeles Ukraina korvpallikoondislane Andrii Voinalovych.

Digikaaslase kasutamine on muuseumikülastajatele tasuta. Rakendust saab kasutada oma nutitelefonis või laenata sobilikke seadmeid muuseumikassast.Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks