Spordimuuseumi uus elamusnäitus avab rallimaailma

11.07.2018

Alates 13. juulist on avatud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi käed-külge elamusnäitus "SEE ON RALLI!", kus saab mahuka ülevaate WRC ja Eesti ralli loost koos maailmas kõrgelt hinnatud rallifotograaf Jaanus Ree visuaalide ja isikliku fotoväljapanekuga. 

Koos Rally Estonia algusega avab spordimuuseum interaktiivse rallinäituse, kus igaühel on võimalik end sõitjana tunda, mehaanikuametit proovida ning kaardilugejate maailmaga tutvust teha. Kohapeal on erinevad atraktsioonid, mille abil saab end rallisõitja kingadesse panna ning näituselt ei puudu ralliga seotud esemed nii mootorispordi algusaegadest kui ka praegustelt ralliässadelt, eesotsas Ott Tänaku ja Martin Järveojaga. 

Näituse kuraator Rait Männiku sõnul annab väljapaneku esinduslik esemevalik märku rallirahva tugevast panusest näitusele. „Abi, nõu ja jõudu on tulnud nii meie ralliässadelt, meeskondadelt kui erinevatelt organisatsioonidelt. Nii on näituse valmimisse oma panuse andnud Mootorispordi Muuseum, Martin Järveoja ja Kuldar Sikk,“ räägib Männik. 

Näitusel on muuhulgas välja pandud Martin Järveoja 2017. aasta WRC III koha auhind, hulk rallikombinesioone kõigilt meie WRC pilootidelt, erinevad ralliauto detaile ja palju muud põnevat. Muuseumi hoovi on Mootorispordi Muuseumist toodud 1972. aasta Moskvitši ralliauto.


Tule kohale – avastamist on igas vanuses külastajale!

Spordimuuseumis näeme!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks