Spordimuuseumis on muuseumiööl tõeline spordipidu

16.05.2018
Kella 18-23 on kõigile tasuta avatud muuseumi II korrusel asuv püsiekspositsioon. Seekordse erakordse tõmbenumbrina rullub olümpiasaalis kell 19 lahti olümpiapidu, kus spordisõpradele on nautimiseks just selline muusikavalik, mis spordile kohaselt meelepärane ja tujutõstev. 

Muuseumi esimesel korrusel toimuvad täistundidel - kell 19, 20 ja 21 - lastele mõeldud meistriteopeod, kus eri peohetkedel saab vamistada mitmeid erinevaid esemeid ning need hiljem koju kaasa võtta. Et ükski lastepidu ei läheks ülekäte, on kohtade arv töötubades piiratud, registreerimine kohapeal veerand tundi enne töötoa algust!

Muuseumiöö lõpetab ning uue ööpäeva juhatab sisse aga kell 23 algav traditsiooniline mälumängurite pidu - legendaarne spordimuuseumi ÖÖmälukas. ÖÖmälukal pannakse meelelahutuslikus vormis mängu 40 küsimust traditsioonilistel mälumänguteemadel. Sissetöötatud ÖÖmäluka reeglite kohaselt võivad mängida kõik ning pole oluline kas üksi, kaksi, pere- või sõpruskonniti (kuni 5 inimest).

Päris tavapärane pole aga see, et hindamissüsteem arvestab iga võistkonna suurust ning punkte jagatakse sellest lähtuvalt.

Loomulikult ootavad paremaid auhinnad ning kogu lust ja lõbu on igaühele tasuta. Ainsa tingimusena on vajalik eelregistreerumine, kõige lihtsam on seda teha meiliaadressil malumang@spordimuuseum.ee .

Vaata üritust ka Facebookis!

Pidu peab ka meie filiaal Otepääl! 

Talispordimuuseum on avatud Muuseumiöö raames kella 18-22.

Muuseumis on eriprogramm "ÖÖs on pidu? Soovid, soovid, soovid...", kus kohal on diskor ja iga külaline saab soovida oma lemmik muusikapala.Spordimuuseumis näeme!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks