Spordimuuseum tähistab 60. aastapäeva konverentsiga

07.06.2023 , 11:00

Tänavu 28. jaanuaril täitus spordimuuseumi asutamisest 60 aastat, mille tähistamiseks toimub 7. juunil algusega kell 11.00 Tartus, Athena keskuses juubelikonverents.

Konverentsil käsitletakse nii muuseumi kui olümpia muutumist läbi aja ning külalisesinejate hulgast leiab mitmeid tuntud nimesid, kelle kogemustest ja teadmistest on võimalus inspiratsiooni ammutada. Esinejate seas on Rahvusvahelise Olümpiakomitee olümpiamuuseumi direktor Angelita Teo (video vahendusel), MOMU mootorispordimuuseumi asutaja Arno Sillat, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi peavarahoidja Kaarel Antons, kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter, spordiajakirjanik Ott Järvela, olümpiavõitja Pierre Vaultier (video vahendusel), Simple Sessioni loojad Mario Kalmre ja Piret Kull, spordivaldkonna turundus- ja kommunikatsioonijuht Stella Täht, Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk ning olümpiasportlane Saskia Alusalu.

„Spordimuuseumi 60. aastapäev on oluline verstapost meie pika ja rikkaliku ajaloo tähistamisel," sõnas muuseumi juhatuse liige Siim Randoja. „Konverents on suurepärane võimalus tuua kokku spordi- ja kultuurihuvilised inimesed ning süveneda muuseumide ja olümpiamängude muutuvasse ja mitmekesisesse maailma” lisas Randoja.

Muuseumi ajalugu ulatub aastasse 1963, kui sai teoks idee luua Tartusse Eesti oma Spordimuuseum. Pärast mitmeid edukaid aastaid sai 2016. aastal muuseum uue nime, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, kandes edasi selle laiendatud rolli spordi- ja olümpiakultuuri edendamisel.

Konverents on avatud kõigile huvilistele ning osalemine on TASUTA!


Tutvu esinejate ja päevakavaga ning registreeri oma osalemine siin.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks