Sporditeemaline virtuaalnäitus „KAPA 70. Karasta end palliga“

26.04.2021 - 01.04.2022

Tallinna Tehnikaülikoolis on spordi tegemine alati olnud au sees, mistõttu on ülikooli vilistlaste seast sirgunud mitmeid Eesti spordimaastikul säravaid tähti. Üheks neist on kindlasti tehnikaülikooli legendaarne õppejõudude ja vilistlaste korvpalli meeskond, KAPA. 26. aprillil tähistab meeskond oma 70. juubelit.  

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum koostas KAPA juubeli tähistamiseks koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kuraatori Kalle Voolaidi, graafiliste disainerite Anneli Kripsaare ja Kersti Heilega ning KAPA meeskonna liikmete Maarjus Kirsi ja Rein Mägiga virtuaalnäituse „KAPA 70. Karasta end palliga“. Näitus tutvustab KAPA pikka ajalugu, paljude aastate jooksul kujunenud humoorikaid meeskonna traditsioone ja võistkonnaliikmete mitmekülgset tausta.  

26. aprilli loetakse KAPA meeskonna sünnipäevaks, kuna tol päeval 1951. aastal toimus Tallinna Polütehnilise Instituudi ehk TPI Kopli linnaku võimlas üks ajalooline korvpallimäng. TPI korvpallimeistrivõistluste otsustavas kohtumises läksid vastamisi instituudi õppejõudude meeskond ja TPI sõpruskooli, Tallinna 2. keskkooli poiste võistkond. Hoolimata sellest sai enesekindlalt mängule läinud õppejõudude meeskond, kelle ridadesse kuulus mitmeid kogenud spordimehi – Johannes Palu, Harri Erm, Jevgeni Petuhhov, Raimond Räämet -, koolipoistelt seisuga 31:38 pähe.  

Häbist üle saanud, otsustasid mehed alustada õppejõudude regulaarseid ühistreeninguid, mis pole lakanud tänaseni. KAPA meeskond on pakkunud aastaid sportlikku ja klubilist tegevust arvukatele TPI, TTÜ ja nüüd ka TalTechi nimekatele õppejõududele. Selle meeskonna ridades on mänginud ka kaks ülikooli rektorit, Boris Tamm ja Andres Keevallik.  

Virtuaalnäitus „KAPA 70. Karasta end palliga“ on külastatav alates 26. aprillist lehel: www.kapa70.ee 

Näitust on võimalik külastada kuni tuleva aasta aprillini.  


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks