Sügisesel koolivaheajal spordimuuseumisse aardejahile!

12.10.2019 - 27.10.2019

Muuseumifestivali „Avatud mänguväljad“ raames ootame sügisesel vaheajal, 12.–27. oktoobrini kõiki 6–11-aastaseid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse põnevale aardejahile. Oodatud on ka nooremad seiklejad, kuid nemad võiksid mänguvälja avastama tulla koos vanema saatjaga.

Aardejahil osalemine annab lastele võimaluse näha ja katsuda vanu spordivahendeid ning ammutada teadmisi sportlaste kohta, kes on neid kunagi kasutanud. Nutikalt ülesandeid lahendades saavad noored aardekütid teada salakoodi, mille kasutamine aitab jõuda lähemale muuseumisse peidetud aardelaekale.

Lisaks aardejahile on võimalik spordimuuseumis tutvuda Eesti spordiajaloo ja –esemetega ning panna ka ise „käed külge“, näiteks proovida oma osavust ralliässana, istuda rallikatse ajal Ott Tänaku kõrvalistmel ja talle legendi ette lugeda. Samuti on võimalus proovida spordikommentaatori ametit legendaarsete matšide ajal või võrrelda enda sportlikke võimeid oma ala tippudega.

  • aardejahi jaoks oleme loonud spetsiaalsed mängulehed ja seigelda saab nii eesti- kui ka venekeelsete mängujuhiste järgi
  • aardejahile on sissepääs muuseumipiletiga, mängulehed on tasuta ja neid saab spordimuuseumi kassast

Juba viiendat korda toimuva festivali “Avatud mänguväljad“ sooviks on, et võimalikult paljud, väikesed ja suured huvilised, leiaksid tee muuseumitesse ning saaksid seal loominguliselt, lõbusalt, põnevalt ning harivalt aega veeta. 2019. aasta festivali teema on inspiratsiooni saanud laulu- ja tantsupeoaastast ning kannab pealkirja „Keeruta ja lennuta“. 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks