Suur perepäev Eesti tippratturitega spordimuuseumis

06.01.2018 , 12:00

Spordimuuseumi uus aasta algab ratta seljas!

Sel laupäeval, 6. jaanuaril, on meil külas Eesti tippratturid Rein Taaramäe, Toomas Kirsipuu, Caspar Austa, kellega ajame rattajuttu ja lustime muuseumis.

Koos avame ka fotonäituse "Käigud rajal", mis kajastab 2017. aasta Soudal Eesti CX Karikasarja etappidest tehtud fotosid. Antud karikasari kätkes endas seitset etappi üle Eesti. Hoidmaks head cyclocross'i traditsiooni, toimuvad võistlused sügiskuudel, mis annab maastikule erinevaid tingimusi nagu muda, lumi ja liiv. Näitusel on võimalik näha erinevate võistluspaikade unikaalsust ja erinevust. Fotod on teinud Lõuna-Aafrikast pärit fotograaf Adam Illingworth.


Hiljem vaatame režissöör Benedict Campbell'i filmi "For the Love of Mud", mis annab veelgi rohkem aimu cyclocross'i spordialast ja peale filmi on võimalus esitada küsimusi filmis näidatud võistlusel osalejatega läbi videokõne.
Filmitreiler: https://vimeo.com/ondemand/lovemud

Orienteeruv ajakava:
12.00 Avasõnad ja lustime tippratturitega muuseumis
14.00 Fotonäituse "Käigud rajal" avamine. Pakume suupisteid.
15.00 Filmi "For the Love of Mud" vaatamine
16.30 Videokõne cyclocross'i harrastajatega

Sissepääs spordimuuseumi piletiga!
Näeme laupäeval!Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks