Teadlaste öö spordimuuseumis: räägime spordieetikast!

29.09.2017
Teadlaste öö festival tuleb taas!

Ajakava spordimuuseumis 29.09:

Kell 18-20 tasuta avatud muuseumi püsiekspositsioon (II korrus).

Kell 20 Suur spordieetika vestlusring: Vestlusringi veavad oma ala absoluutsed tipud - Heidy Meriste TÜ eetikakeskusest ja Tõnu Esko Eesti Geenivaramust.

Muuhulgas arutleme selle üle, mis on geneetiline parendamine ning millised on need eetilised probleemid, mida geneetiline parendamine spordi kontekstis kaasa võib tuua. Milles seisneb sportlik täius ning kas geneetiline parendamine viiks meid sellele pigem lähemale või on selles midagi spordi olemusega sügavalt vastuolulist? Kas geneetiline parendamine kujutab endast lubamatut manipuleerimist inimloomusega või pole erilist vahet, kas paremad geenid tulenevad geenitehnoloogi sekkumisest või nn. loomupärasest "geneetilisest loteriist", mille tulemusena mõningatel sportlastel on nagunii paremad geneetilised eeldused kui teistel? Ning mis see lõppkokkuvõttes ikkagi on, mida me spordis kõige enam väärtustame: kas loomupärane talent või pingutus ja tahtejõud?

Kell 23 alustame traditsioonilise spordimuuseumi öömälukaga, mille kohta saab rohkem infot https://www.spordimuuseum.ee/mis-toimub/sundmused/oomalukas-tuleb-taas. Registreerimine malumang@spordimuuseum.ee

Kõik Teadlaste öö sündmused on huvilistele tasuta!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks