Teemapäev Tartuga targaks: Tartuga sportima

22.02.2019
Tartu muuseuminädal kulmineerub teemapäevaga "Tartuga targaks", mis leiab aset 2. märtsil.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub sellel päeval eriprogrammi „Tartuga sportima“.

Kavas on ringkäik „Kuidas Tartu on Eesti sporti uuendanud?”

Võistlussport oma tänases olemuses on võrreldes paljude kultuurivaldkondadega küllaltki noor. Lisaks on spordi hoogsamaid arenemisetapid käinud käsikäes ühiskonna üldise moderniseerumisega. Milline on Tartu roll läbi aegade Eesti spordiloo uuendamises?

Teeme ringkäigu spordimuuseumi näitustel ja piilume sisse varahoidlatesse. Tunniajase ringkäigu käigus tutvustatakse nii läbi lugude kui esemete tartlaste rolli Maarjamaa spordi invasioonis 19. sajandist 21. sajandisse välja.

Alustame programmiga kell 12.00. Osalemine muuseumipiletiga.

Rohkem infot teemapäevast https://tartu.ee/et/tartu-muuseuminadal

Kohtume teemapäeval "Tartuga targaks"!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks