Teose "Eesti Dünamo ajalugu Eestis" esitlus

06.12.2017 , 17:00
Kolmapäeval, 6. detsembril toimub Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis spordiajaloolise teose "Eesti Dünamo ajalugu: I raamat" esitlus.

Raamatu autor HENNO LINN tutvustab raamatut ja jagab autogramme, samuti tervitab kohalviibijaid Eesti Spordiajaloo Seltsi esimees ENN MAINLA.

Raamat on arvatud Eesti Vabariik 100 kingituste hulka. Loe lähemalt:https://www.ev100.ee/et/eesti-dunamo-ajalugu

Raamatu eessõna on kirjutanud tänane EOK president Urmas Sõõrumaa.

Oodatud on kõik spordi- ja ajaloohuvilised. Kohapeal on võimalik osta raamatut autorihinnaga 20.- eurot (tasumine sularahas).
Samuti on väikeses koguses müügil autori esimene teos "Eesti politsei sport läbi ajaloo" (740 lk), 20.- eurot.
Eeltellimusi on võimalik teha lingil: https://goo.gl/forms/dZCps2aQjrKe8bt22

LISAINFO
Teoses (520 lk) kummutatakse allikapõhiste andmete alusel nii mõnigi müüt Nõukogude Eesti ainukesest kapitalistlikult isemajandanud spordiühingust ja selle liikmetest. Tutvustatakse Eesti spordimeditsiini algust Dünamo toel. Lahatakse miilitsa- ja tuletõrjesporti ning sambot ametkondlikus spordis.

Avaldatakse maailma sporditippu tõusnud kuueteistkümne Eesti dünamolase persoonilood, milles jätkub spordiajaloo huvilistele üllatusi. Tutvustatavad autahvlisportlased on (ajastulises järjekorras): maadleja Johannes KOtkas, käija Bruno Junk, kümnevõistleja Uno Palu, ujuja Ulvi Voog, kirimaletaja Tõnu Õim, tennisist Toomas Leius, laskur Matti Jõgi, vibulaskur Virve Holtsmeier, vehkleja Georgi Zažitski, kõrgushüppaja Jüri Tarmak, maanteerattur Aavo Pikkuus, jahilaskur Urmas Saaliste, trekirattur Erika Salumäe, laskesuustaja Kaija Parve, sõudja Jüri Jaanson, kahevõistleja Allar Levandi.

Allikas: https://www.facebook.com/events/194367317791354/

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks