Sulev Tarros tuleb külla

01.03.2017 , 17.00
Kolmapäeval, 1. märtsil kell 17.00 on Eesti Spordiajaloo Seltsi päeval külaliseks omaaegne nimekas tõstesportlane Sulev Tarros. Kohtumine toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Tartu, Rüütli 15) ning on huvilistele tasuta.

Sulev Tarros (sündinud 26. III 1956 Suuremetsas, Põlvamaal) oli enne Mart Seimi vägevat esiletõusu viimane mees, kes jäädvustas oma nime Eesti absoluutsete tõstmisrekordite tabelisse nii rebimises (185 kg), tõukamises (232,5 kg) kui kahe tõste kogusummas (417,5 kg). Viimatimainitud tipptulemus jäi löömatuks lausa kolme aastakümne jooksul. Ta oli ühtlasi meie tõstesportlastest viimane, kes suutis võita esikoha - või medali üldse - NSV Liidu meistrivõistlustel. Kuni sajakiloste meeste hulgas võistelnud Sulev Tarrose parimad tulemused 1984. aastal olid nii vägevad, et ületasid samal aastal toimunud suveolümpiamängude võidutulemusi ka raskemates kehakaaludes.

Kõigist nendest vägitegudest ning sellest, kuidas sai sportlastee alguse ning milliseid põnevaid juhtumisi sportlasteel ette tuli, ongi meie omaaegne tõstmise suurmeister valmis lahkelt mõtteid jagama. Huvilised saavad uudistada ka medaleid ja meeneid sportlaspäevist ning esitada küsimusi. Ootame rohket osavõttu!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks