Sulev Tarros tuleb külla

01.03.2017 , 17.00
Kolmapäeval, 1. märtsil kell 17.00 on Eesti Spordiajaloo Seltsi päeval külaliseks omaaegne nimekas tõstesportlane Sulev Tarros. Kohtumine toimub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Tartu, Rüütli 15) ning on huvilistele tasuta.

Sulev Tarros (sündinud 26. III 1956 Suuremetsas, Põlvamaal) oli enne Mart Seimi vägevat esiletõusu viimane mees, kes jäädvustas oma nime Eesti absoluutsete tõstmisrekordite tabelisse nii rebimises (185 kg), tõukamises (232,5 kg) kui kahe tõste kogusummas (417,5 kg). Viimatimainitud tipptulemus jäi löömatuks lausa kolme aastakümne jooksul. Ta oli ühtlasi meie tõstesportlastest viimane, kes suutis võita esikoha - või medali üldse - NSV Liidu meistrivõistlustel. Kuni sajakiloste meeste hulgas võistelnud Sulev Tarrose parimad tulemused 1984. aastal olid nii vägevad, et ületasid samal aastal toimunud suveolümpiamängude võidutulemusi ka raskemates kehakaaludes.

Kõigist nendest vägitegudest ning sellest, kuidas sai sportlastee alguse ning milliseid põnevaid juhtumisi sportlasteel ette tuli, ongi meie omaaegne tõstmise suurmeister valmis lahkelt mõtteid jagama. Huvilised saavad uudistada ka medaleid ja meeneid sportlaspäevist ning esitada küsimusi. Ootame rohket osavõttu!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks