Eesti jõud maailma valitsemas!

12.11.2019

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis leiavad aset eksklusiivsed ajaloorännakud „Tagasivaate neljapäevad“. 21. novembril kell 14.00 räägib Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi teadur Kalle Voolaid 1922. aastal Tallinnas toimunud tõstmise maailmameistrivõistlustest.

Tõstmist on siinmail võistlusspordina edukalt harrastatud juba 19. sajandi lõpukümnenditest saati ja 1920. aastal tegid tõstjad edukalt kaasa eestlaste olümpiadebüüdil Antwerpenis, võites kohe nii kuld- kui ka hõbemedali. Seega pole ime, et tõstesportlaste heade tulemuste valguses huvitusid Eesti spordijuhid uutest võimalustest meie sportlaste tugevust maailmale tutvustada ja soovisid ise korraldada 1922. aastal MM-võistlused Tallinnas. Sellest, kuidas eestlased MM-korraldusega toime tulid ja kuidas meie sportlastel läks, saamegi „Tagasivaate neljapäeval“ kuulda.

Eriliseks teeb umbes 45 minutit toimuva jalutuskäigu, et muuseumi ajaloolased toovad külastajate ette esemeid, mis igapäevaselt väljapanekutel pole ja tavakülastaja ei näe, seda koos põnevate lugudega isikutest ning ajastutest. Tule kindlasti, kuna muuseumikogud on suured, siis on erinevatel teemadel lugusid ja põnevat avastamist rohkesti!

 „Tagasivaate neljapäev“ leiab aset Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu) 21. novembril kell 14.00. Kellele sobib hilisem kellaaeg, siis 1922. aasta tõstmise MM-võistlustest Tallinnas saab kuulda ka samal õhtul kell 17.30.

Üritusel kehtib eripilet 2 €. Kohtume ajaloorännakul!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks