Põnevad ajaloorännakud tulevad taas

26.09.2019 - 05.12.2019

26. septembril alustab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum taas eksklusiivsete ajaloorännakutega „Tagasivaate neljapäevad“. Üritustesarja raames räägivad spordimuuseumi ajaloolased üle nädala neljapäeviti algusega kell 17.30 põnevatel spordilugu puudutavatel teemadel ning sealjuures näitavad esemeid, mis on antud teemaga tihedalt seotud.

Järgnevalt toomegi teieni teemad, mis saavad ajaloorännakutel kajastatud: 

  •  26. september „Millal surid Georg Lurich ja Aleksander Aberg tegelikult?“
  • 10. oktoober „Hitleri ja Stalini teerulli alla jäänud olümpiamängud“
  •  24. oktoober „Segased lood legendaarse Taara „Hõbelaevaga““
  • 7. november „Olümpiamedalid – miks just sellised?“
  • 21. november „Eesti jõud maailma valitsemas: tõstmise MM 1922 Tallinnas“
  • 5. detsember „Nõukogude Liit (peaaegu) 1984. aasta Los Angelese olümpial"

Muuseum ja selle kogud on suured, mistõttu on erinevatel teemadel lugusid ja põnevat avastamist palju. Eksklusiivseks ja eriliseks teebki umbes 45 minutit toimuva jalutuskäigu see, et muuseumi ajaloolased toovad külastajate ette esemeid, mis igapäevaselt väljapanekutel pole ja tavakülastaja ei näe, seda koos kaasahaaravate lugudega isikutest ja ajastutest.

Tule ja avastame üheskoos põnevat spordilugu!

„Tagasivaate neljapäev“ leiab aset üle nädala neljapäeviti kell 17.30-18.15 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). 

Üritusel kehtib eripilet 2 €. 


Kohtumiseni spordimuuseumis!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks