Spordimuuseumile anti üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Coubertini büst

24.08.2017
Rahvusvahelisel noortefoorumil anti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhile Siim Randojale üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini skulptuur.

Spordimuuseum tänab suure kingituse eest, büst leiab muuseumis väärika koha!

Rahvusvaheline Pierre de Coubertini noortefoorum toimub sel aastal 19-26 augustini Ülenurme gümnaasiumis. Ülenurme Gümnaasium astus nüüdisaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini koolide võrgustikku 2003 aastal ning seekordseks korraldajaks on Eesti.  Juba möödunud laupäeval Ülenurmel alanud foorumist võtab seekord osa 23 riiki ehk ligi 150 noort. Osalejaid on näiteks Argentinast, Austraaliast, Brasiiliast, Kreekast, Indiast, Keeniast, Malaisiast, Jaapanist ja Mauritiuselt.

Loe lisaks Tartu Postimehest!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks