Spordimuuseumile anti üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Coubertini büst

24.08.2017
Rahvusvahelisel noortefoorumil anti Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi juhile Siim Randojale üle kaasaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini skulptuur.

Spordimuuseum tänab suure kingituse eest, büst leiab muuseumis väärika koha!

Rahvusvaheline Pierre de Coubertini noortefoorum toimub sel aastal 19-26 augustini Ülenurme gümnaasiumis. Ülenurme Gümnaasium astus nüüdisaegsete olümpiamängude algataja Pierre de Coubertini koolide võrgustikku 2003 aastal ning seekordseks korraldajaks on Eesti.  Juba möödunud laupäeval Ülenurmel alanud foorumist võtab seekord osa 23 riiki ehk ligi 150 noort. Osalejaid on näiteks Argentinast, Austraaliast, Brasiiliast, Kreekast, Indiast, Keeniast, Malaisiast, Jaapanist ja Mauritiuselt.

Loe lisaks Tartu Postimehest!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks