Üliõpilasspordi hiilgus jõudis juubeliks spordimuuseumisse


Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi keldrigaleriis on alates 24. septembrist vaatajaile avatud atraktiivne üliõpilasspordi näitus. Rikkalik ekspositsioon on pühendatud Eesti Akadeemilise Spordiklubi 25. juubelile ning annab nii stendide kui ka esemelise väljapaneku toel ülevaate peamiselt viimase veerandsajandi tegemistest meie akadeemilisel spordimaastikul ning rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.
Lisaks erinevatele medalitele, karikatele, kingitustele, meenetele ja maskottidele on võimalus tutvuda ka meie sporditippude varustusega - näitusel on väljas ka Gerd Kanteri omanimeline ketas, Allar Raja esimesed aerud ning isiklik sõudeergomeeter, judo kimono ning epeevehklejate varustus. Sõudeergomeeter ja miniatuurne lauatenniselaud kutsuvad kõiki huvilisi ka ise käsi külge panema ja üliõpilasspordist osa saama.Rohkete fotode ning eesti- ja ingliskeelsete tekstide abil saab jälgida üliõpilasspordi arengut, kusjuures kajastatakse nii tippsporti kui ka harrastussporti. Näha saab
mitmeid universiaadimedaleid, millest mitmed on laiema avalikkuse ette toodud esmakordselt. Värskeim trofee on pärit 2017. aasta universiaadilt Taipeis, kus hõbemedali võitis judoka Juhan Mettis, ent oma panuse väljapaneku hüvanguks on teinud ka Gerd Kanter, Aleksander Tammert, Tanel Laanmäe, Olga Aleksejeva, Irina Embrich jt spordisuurused.
Näituse koostas ja valmistas ette Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum koostöös Eesti Akadeemilise Spordiliiduga ning väljapanek jääb avatuks 2017. aasta lõpuni.Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks