Ülipingelise muuseumidevahelise heitluse võit läks Eesti Rahva Muuseumisse

Lisaajale läinud inimlauajalgpalli lahing lõppes kuldse väravaga, mille lõi külla kutsutud Eesti Rahva muuseumi kollektiiv kapten Tõnis Lukase eestvedamisel.

Mäng kulges algusest peale võrdsete heitlusena- igale võõrustajate püüdlusele leidus kollegidel ERMist vasturohi, kusjuures viigiväravad sündisid loetud sekundite jooksul pärast spordimuuseumi löödud väravaid. Teise poolaja alguses oli mängusaatust otsustamas vääramatu jõud väljastpoolt: nimelt lendas pall väljakult eemale ja reeglite järgi visatakse see väljast sisse tagasi suvaliselt. Selle viske võttis ette Eesti Rahva Muuseumi ainus pealtvaataja Kaarel Tarand, kelle viskest põrkas pall vastu spordimuuseumi peavarahoidja ja meie kaitse tugitala selga ja sealt otse oma väravasse. Ausa mängu põhimõtteid järgides nõustus ERM värava tühistamisega. 3:3 seisul mindi ka lisaajale, kus Eesti Rahva Muuseum kogemuse ja reisiväsimuse puudumise maksma pani. 

Aitäh külalistele! 

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks