Vaatame tagasi Gustav Sule mälestusvõistlustele

14.05.2018

17. mail kell 17.15, räägib Spordimuuseumi "Tagasivaate neljapäeval" teadur Kalle Voolaid kergejõustikus ainulaadsest ettevõtmisest nagu seda on Gustav Sule mälestusvõistlused.

See on pikima traditsiooniga staadionil peetav kergejõustikuvõistlus Eestis kui mitte arvestada erinevaid tiitlivõistlusi ja matškohtumisi. Lisaks on see olnud üks Tartu linna esindusvõistlusi.

Alates 1958. aastast järjepidevalt toimuvate võistlustega on seotud ridamisi olulisi sündmusi kogu Eesti kergejõustiku ajaloos.

"Tagasivaate neljapäeval" teeme juttu selle võistluspaikadest (Tartu ülikooli staadion, Tamme staadion ja Kääriku staadion). Heidame pilgu sellele, millised spordisuurused läbi aegade Sule võistlusel kaasa on teinud, kellel on siin õnnestunud võita ja kellel mitte. Vaatame, milliseid põnevaid seiku võistluste ajaloost on asjaosalistele meelde jäänud ja mis sellest kõigest on jõudnud spordimuuseumi seinte vahele.

Spordimuuseumis on neljapäeviti võimalus saada osa eksklusiivsetel ajaloorännakutel, kus külastajad saavad lähemalt tutvuda ühe kindla teema või isikuga seotud väljapanekuga nii muuseumi püsiekspositsioonis kui ka igapäevaste külastajate eest varjus olevate spordikogudega.

Rohkem infot leiad siit.


Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks