Valimiseelsel mõõduvõtul olid parimad sporditaustaga poliitikud

Pühapäeval spordimuuseumis Tartu poliitikute vahel peetud inimlauajalgpalli turniiri võitis valimiskünnise ületamist lootev valimisliit Tartu Eest.


Võiduvõistkonna eest jooksid platsile nii endised korvpallikoondislased Tanel Tein ja Marek Doronin kui ka Tartu ülikooli korvpallimeeskonna mänedžer Meelis Pastak. Võitjatele järgnesid Reformierakonna ja valimisliit Tartu Heaks, kusjuures kõik osalenud võistkonnad teenisid turniiri käigus punkte ja täisedu ei suutnud saavutada keegi. Spordimuuseumi juhi Siim Randoja avaldas lootust, et nädal enne kohaliku omavalitsuse valimisi said poliitikud hetkeks rutiinsest valimisrütmist välja ja veetsid spordimuuseumis meeleoluka pärastlõuna. "Igasugune liikumine ja ühistegevus annab edasi poliitika inimlikku ja vahetut külge, mistõttu on väga tore, et Tartus leidus mitmeid poliitilisi ühendusi, kes vahetult enne valimisi selliseks sõbralikuks mõõduvõtuks aega leidsid," rääkis ta. Kahe tunni jooksul mängiti spordimuuseumi inimlauajalgpalliareenil kokku kümme mängu. Inimlauajalgpalli eristab tavalisest lauajalgpallist see, et mängunuppude asemel hoiavad pulkadest kinni inimesed ise.


Turniiri korraldas Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. Lisaks esikolmikule panid oma sportlikud esindused välja ka Sotsiaaldemokraadid ja valimisliit Südamega Tartu. Kutse osalemiseks said kõik Tartu linnas kandideerivad erakonnad ja valimisliidud, millel on valimistele üles antud vähemalt 5 liiget.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks