Valmimas on dokumentaalfilm Georg Hackenschmidtist

Neil päevil viibib Eestis Rogue Fitnessi võtterühm USA-st, kes on koostöös Stark Centeri (Austin, Texas) rahvusvaheliselt tunnustatud ajalooekspertide Jan ja Terry Toddiga ette valmistamas dokumentaalfilmi Tartus sündinud maadluslegendist Georg Hackenschmidtist. Paariks päevaks on võtterühm ankrusse jäänud Tartusse, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse, kus salvestatakse pikk intervjuu omal ajal Georg Hackenschmidtiga isiklikku kirjavahetust pidanud ajaloolase (ja ühtlasi riikliku Eesti Spordimuuseumi esimese direktori) Olaf Langsepaga, jäädvustatakse Eesti raskejõustiku ajalugu muuseumi püsiekspositsioonis ja tutvutakse muuseumi kogudega. Edasi plaanitakse võtetega minna Väike-Maarjasse ja Tallinnasse. "Rogue Legendsi" sarjas valmiv film peaks ilmavalgust nägema 2018. aasta kevadel.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks