Viimane võimalus piiluda spordimuuseumi varasalve

05.06.2018

Spordimuuseum peidab endas hulgaliselt huvitavaid esemeid, millest külastajatele antakse küll võimalikult suur ülevaade, kuid veelgi rohkem jääb kogudesse varjule.

Neljapäeval 7. juunil kell 17.15 on võimalus osa saada muuseumi eriüritusest „Tagasivaate neljapäev“, kus soovijad saavad piiluda spordimuuseumi varasalve. Hooaja lõpuüritusel on teemaks olümpiamedalid.

"Olümpiamedaleid pole alati jagunud kolmele edukamale võistlejale ja neid pole tingimata just võitjaile kaela riputatud," räägib spordimuuseumi teadur Rait Männik, kes viib teemaõhtu läbi. "Medaleid on olnud igasugusest materjalist, mitte ainult metallist, veel vähem kullast ning ammugi ei ole need olnud suve- ja talimängudel sarnased," lisab Männik.

"Tagasivaate neljapäeval" keskendutakse olümpiamedalite kujunemisloole ning põgusalt tutvustatakse ka medalitseremooniatega kaasnevaid rituaale. Põnevust lisab üritusele asjaolu, et külastajail on erandkorras võimalik heita pilk spordimuuseumi medalihoidlasse, kuhu muidu naljalt ei satuta.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks