Viimane võimalus piiluda spordimuuseumi varasalve

05.06.2018

Spordimuuseum peidab endas hulgaliselt huvitavaid esemeid, millest külastajatele antakse küll võimalikult suur ülevaade, kuid veelgi rohkem jääb kogudesse varjule.

Neljapäeval 7. juunil kell 17.15 on võimalus osa saada muuseumi eriüritusest „Tagasivaate neljapäev“, kus soovijad saavad piiluda spordimuuseumi varasalve. Hooaja lõpuüritusel on teemaks olümpiamedalid.

"Olümpiamedaleid pole alati jagunud kolmele edukamale võistlejale ja neid pole tingimata just võitjaile kaela riputatud," räägib spordimuuseumi teadur Rait Männik, kes viib teemaõhtu läbi. "Medaleid on olnud igasugusest materjalist, mitte ainult metallist, veel vähem kullast ning ammugi ei ole need olnud suve- ja talimängudel sarnased," lisab Männik.

"Tagasivaate neljapäeval" keskendutakse olümpiamedalite kujunemisloole ning põgusalt tutvustatakse ka medalitseremooniatega kaasnevaid rituaale. Põnevust lisab üritusele asjaolu, et külastajail on erandkorras võimalik heita pilk spordimuuseumi medalihoidlasse, kuhu muidu naljalt ei satuta.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks