Selgusid Vikipeedia artikli kirjutamise võistluse võitjad

01.06.2023

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldatava artiklivõistluse „Artikkel letti - medal netti" võitjad selgitas täna, 1. juunil välja spordimuuseumi, Wikimedia Eesti ja Eesti Olümpiakomitee esindajatest koosnev žürii. 

10. aprillist 22. maini toimunud artiklivõistlusel registreeriti 30 kirjutist, millest esikoha saavutas Triin Tark artikliga Georg Faehlmannist, 2. koha Jan Tälli artikliga Harald Tammerist ning 3. koha Mario Luik Svetlana Tširkova-Lozovajast. Samuti kuulutas žürii välja eriauhinna, mille pälvis Mario Luik, kes esitas võistlusele kolm väga heale tasemel kirjutatud Eesti olümpiasportlase artiklit (Svetlana Tširkova-Lozovaja, Katrina Lehis, Georgi Zažitski). 

Võistluse ühe korraldaja, žüriiliikme ning spordimuuseumi kogude projektijuhi Karl Kase sõnul oli võistluse eesmärk rõhuda artiklite kvaliteedile, mitte kvantiteedile. „Oli tore näha üle ootuste suurt osavõttu, mille raames esitati mitmeid kõrgel tasemel kirjutatud töid. Esikolmikusse tulnud artiklite puhul on tegemist väga heade kui mitte suurepäraste näidetega, missuguse kvaliteediga võiksid olla sporditeemalised artiklid Vikipeedias,” lisas Kask. 

Eesti epeevehkleja ja olümpiavõitja Katrina Lehis oli üllatunud endast Vikipeedia artiklit nähes: „Väga tore üllatus, et keegi on minust nii põhjaliku Vikipeedia artikli kirjutanud”. 

Sel aastal esimest korda toimunud artiklivõistlusel said osalejad kirjutada uusi või täiendada olemasolevaid artikleid Eesti sportlaste kohta, kes on osalenud olümpiamängudel, nende elulugudest ning saavutustest. Žüriisse kuulusid spordimuuseumi kogude projektijuht Karl Kask, Wikimedia Eesti büroojuht Kerdo Kristjan Tamm ja EOKst Merili Luuk.

Võistlust toetas Eesti Olümpiakomitee.

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks