Võimas! Spordimuuseum võitis AHHAA teaduskeskust!

23.08.2017
Täna peeti maha järjekordne inimlauajalkamatš ning spordimuuseumi seekordseteks vastasteks olid head sõbrad AHHAA teaduskeskusest.

AHHAA pani väljakule tervelt 6 mängijat ning kuna spordimuuseum ka ju ometi alla ei saanud jääda, siis algaski mäng tervelt 12 mängijaga.

Spordimuuseum sai juba kümnendal sekundil mõnusa sahmaka osaliseks, kui AHHAA imelisest lõõgist 1-0 ette läks. Korralik tempo jätkus ning külalised olid poolajaks juba 4-1 ees. Kõik tundus lootusetu.

Ometi suutsid spordimuuseumi mehed ja naised end kõige olulisematel hetkedel kokku võtta, oma tegid ära nii kaitsjad kui ründajad ning mängu viimastel sekunditel suudeti mäng 6-6 viigistada! Tegemist oli ka omamoodi rekordiga, sest varasemalt pole ükski mäng normaalajal viiki jäänud.

6-6 tähendas aga lisaaega ning mängimist kuldse väravani. Hollywoodilik süžee jätkus - imelise lõpu teinud spordimuuseum suutis esimesena palli väravasse virutada ning mäng oligi võidetud! Super! Ka AHHAA polnud kaotusest löödud, lubati kokkuharjutatud tiimina tagasi tulla ja spordimuuseumilt revanš võtta. Jääme ootama!

Koostöös Eesti Agrenska Fond alustab SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum heategevuslikku üritusseeriat, kus kutsub igal nädalal ühe Tartus tegutseva ettevõtte või asutuse endaga inimlauajalgpalli mängima. Mänguväljak asub Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15) ning ühes võistkonnas saab osaleda 4-6 mängijat. Mäng ise kestab kokku umbes 20 minutit. Tegemist on tavalisele lauajalgpallile sarnaneva mänguga, kus nuppude asemel on päris inimesed. Kuna liikumine on sel alal üsnagi piiratud, siis pole selleks mänguks vaja selga panna spordidressi ning mängida saab isegi igapäevases riietuses.
Ürituse laiem eesmärk lisaks vahvale võimalusele üks madin maha pidada on perede, kus kasvab puudega laps või lapsed, probleemide parem teadvustamine ühiskonnas. Inimlauajalgpall on oma olemuselt mäng, kus liikumine on piiratud - seega sobib taoline tegevus just väga hästi puudega laste probleemidele tähelepanu tõmbamiseks. Väljakutsutavad võivad endaga kaasa tuua mõne spordivahendi, mille toimetame Tammistu perekeskusesse.

Lugege lähemalt Agrenska tegemistest ja vajadustest, võimalusel ulatage abikäsi! http://www.agrenska.ee/