Tallinn 80 olümpiaregatt: jaga oma mälestust!


2020. aastal möödus 40 aastat, mil Eestimaa pinnal toimusid olümpiamängud. 1980. aasta Moskva suveolümpiamängude raames koju toodud purjetamise võistlusi meenutatakse kui suurejoonelist sündmust Eesti spordiloos, millele saab täna tagasi vaadata toredate mälestuste ning rohke pildimaterjali abil. Ka Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kogudesse on aja jooksul jõudnud palju fotosid 1980. aastal Tallinnas toiminud olümpiaregati võistlusest, mille olemegi nüüd teie kõigi jaoks vaatamiseks üles riputanud! Kuid mitte ainult vaatamiseks - spordimuuseum kutsub üles kõiki, kel aastatetaguse suursündmuse fotodele mõni märkus või kirjeldus lisada on, seda tegema muuseumide veebikogus aadressil www.muis.ee. 

“Olümpiaregatt Tallinn 1980” fotodega saad tutvuda Eesti muuseumide veebiväravas muis.ee. Palun aita meil tuvastada fotodel olevaid inimesi, kohti ja sündmusi või lisa kommentaaridesse mõni tore meenutus olümpiaregatist! Juhendi, kuidas veebilehel liikuda, leiad siit. Vaata ka videoõpetust!
Lisaks pildikirjeldustele muis.ee lehel on käimas ka Tallinna purjeregatiga seotud mälestuste kogumine rahvalood.ee lehel. Kas käisid ise võistlust kohapeal vaatamas? Või on Sul olümpiaregati maskoti Vigri saamislugu väga hästi meeles? Kõik, mis vähegi Tallinnas toimunud suursündmusega meelde tuleb, on väärt kirjapanemist! 


Küsimuste korral saab meiega ühendust aadressil kogud@spordimuuseum.ee.


Toredat meenutamist!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks