Moodsad laskeharjutused jõudsid Talispordimuuseumisse!

16.01.2017
Nüüd saab nii noor kui vana laskesuusahuviline tänu moodsale tehnilisele lahendusele Talispordimuuseumis laserpüssiga märki lasta. Kusjuures, laserrelvade kasutuselevõtt päris laskesuusatamises on arutluse all olnud korduvalt, seni siiski tulutult. Ei ole välistatud, et muuseumis üleval olev laserrelv on tulevikus laskesuusatamise reaalsus. 
Senikaua aga on laserrelvade näol tegemist populaarse meelelahutusega, näiteks suurvõistlustel saavad huvilised staadioni kõrval telkides juba mõned aastad proovida laserrelvast märki lasta. Laserrelva suureks eeliseks on võimalus treeninguid ja võistlusi läbi viia igal pool, sest kaob ära tulirelvaga kaasnev turvaprobleem. Lisaks ei mõjuta laskmist ilmastikuolud, näiteks tuul. Samas on selge, et tänane tehnika veel laserrelva võistlustele ei too- vahe tuleb sisse juba laskmise nauditavuses. Muusemis proovilaskude tegemiseks on aga laserrelvast enam kui küll!

Laskesuusatamine (ehk biatlon) on välja kasvanud sõjaväelisest patrullsuusatamisest. Laskesuusatamist peetakse üheks raskemaks kombineeritud spordialadest. Sportlased võistlevad-suusatavad ettevalmistatud rajal, kaasas väikesekaliibriline vintpüss, ning peatuvad kaheks või neljaks laskmisseeriaks, püsti ja lamades

Kuidas publik võiks uutmoodi laskesuusatamise vastu võtta? Tule ja proovi Otepää Talispordimuuseumis ise järgi! Lisaks laserpüssiga märkidele pihta saamise on võimalik uurida erinevate ajastute talispordivarustust, saada osa lumekristallide tekkimise protsessist, proovida kätte hooldemehena ja kogeda teisi põnevaid ja silmaringi avardavaid elamusi. Ajutiselt saab näha 18.-19. veebruarini toimuva murdmaasuusatamise MK etapi korraldajate riidekomplekti. 

Tulge vaatama ja uudistama! Talispordimuuseumi kohta saad rohkem lugeda SIIT


Otepää Talispordimuuseum - jää ja lume sümfoonia Talvepealinnas!Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks