Spordimuuseum tähistab sünnipäeva paraspordi nädalavahetusega

27.01.2024 - 28.01.2024 , 10.00-18.00

Kas oled mõelnud, kuidas mängivad korvpalli ratastoolis inimesed? Või kuidas sõita rattaga, kui jalad ei saa aidata? Just seda ja palju muud põnevat saad uudistada spordimuuseumi paraspordi nädalavahetusel 27.-28. jaanuaril Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis! 

Muuseumi sünnipäeva puhul on meil külas Eesti Paralümpiakomitee, kes toob endaga kaasa palju põnevat. Proovida saab:

  • ratastoolikorvpalli,
  • heitepukilt kuulitõuget,
  • käsirattapukil rattasõitu ja
  • pukiga sõudeergomeetrit.

Lisaks on kohapeal võimalus uurida paraspordiinventari ja küsida paraspordi ja paraspordialade kohta ka sportlastelt endilt! 

AJAKAVA

LAUPÄEV 27.01

  • Kõiki tegevusi saab proovida terve päev kell 10-18.
  • Kell 13:00 vestlusring Egert Jõesaar (kergejõustik), Tiia Innos (pimelauatennis)


PÜHAPÄEV 28.01

  • Kõiki tegevusi saab proovida terve päev kell 10-18.
  • Kell 13:00 vestlusring ujujad Matz Topkin ja Robin Liksor


Loomulikult on kogu muuseum avatud - nii suurematele kui väiksematele on uudistamiseks interaktiivsusi täis ekstreemspordinäitus „X-FAKTOR“ ning püsinäitus „Eesti Spordi Lugu“. Avastamist ja rõõmu kui palju! 👐 

🎫 Sissepääs spordimuuseumi pileti ja muuseumikaardiga.

Spordi muuseumis!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks