SOFF tuleb taas!

25.08.2022 - 28.08.2022
25.-28. augustil veab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum taaskord eest SOFFi ehk Eesti ainsat spordi- ja olümpiafilmide festivali!

Filmilinastused toimuvad neljal õhtul spordimuuseumi inspireerivas miljöös, tänu millele saame võtta spordimaailma võludest ja valudest maksimumi! Võrratute filmide seast leiab nii filmiklassikuid kui ka mõnusaid spordikomöödiaid, dokumentaale ekstreemspordist ja hitte sellest sajandist kui ka eelmisest.

Spordimuuseumi projektijuht Sandra Kaldasaun toob esile, et selle aasta kava on väga kirju. "Usun, et igaüks leiab täpselt selle, mis talle meeltmööda on. Kindlasti on võimalus leida ka uusi lemmikuid, sest kavas on mitmeid filme, mida meie kinos ega teleriekraanidel niisama näha on võimatu või väga harv," selgitas Kaldasaun.

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi tegemistes on sel aastal fookuses ekstreemsport ja nii on ka laupäevane filmiprogramm pühendatud just ekstreemspordile, mis pakub veelgi rohkem pinget ja põnevust nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele. Nii rullub filmis "Blood Road" meie silme all lahti emotsionaalne lugu maastikurattur Rebecca Ruschist, kes sõidab ennast ületades maha pea 2000 km, et lahendada mõistatus oma isa surmast Vietnami sõjas. Dokumentaalfilmis "The Longest Wave" saame aga kogeda, mis motiveerib sportlasi - antud juhul surfilegend Robby Naishi - ekstreemspordimaailmas jätkama ka kõrgemas vanuses!

Filmivalikus on vaatamist isegi väiksematele spordisõpradele. Disney 1992. aasta film "Mighty Ducks" jutustab meile kaotusest, võitusest ja kõige olulisemana sellest, et tähtis on sõprus ja see, et koos oleks hea olla. Mõnus kogupere vaatamine ei jäta kedagi külmaks!

Eesti filmidest tuleb esitamisele maailma esimene panoraamfilm "Ohtlikud kurvid", mis on ümber tehtud "Vallatute Kurvide" filmist. Muudatusi on tehtud nii sisus kui ka tegelaste taustalugudes ning rohkem tähelepanu on suunatud motospordile endale. Nii on põnevat vaatamist ka neile, kel "Vallatud kurvid" juba nähtud.

Kõik filmid tuuakse vaatajateni koostöös Ameerika Ühendriikide saatkonna, Tartu Linna ning Red Bulliga TASUTA!

Festivali mitmekülgse kavaga saab lähemalt tutvuda SIIN!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks