SPORDI- JA OLÜMPIAFILMIDE FESTIVAL SOFF 2024 x TARTU 2024


👉IN ENGLISH
👉НA РУССКОМ


SOFFi näol on tegemist Eesti esimese ja ainsa spordifilmide festivaliga, mille ellukutsujaks on Tartus asuv Eesti Spordi – ja Olümpiamuuseum. 2024. aastal on SOFF taas publiku ees, kuid sel korral erilisemalt kui kunagi varem! Nimelt on spordi – ja olümpiafilmide festival SOFF 2024 osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist ja toimub järgmisel aastal järjekorras juba neljandat korda.

Euroopa kultuuripealinna tiitel on 2024. aastal Eesti tippsündmus. Igas vanuses inimesteni tuuakse üle 300 eriilmelise sündmuse, millest üks on SOFF 2024! Festivali käigus tuleb vaatamisele kaheksa spordifilmi erinevatest Euroopa otstest, mis käsitlevad endas täna aktuaalseid teemasid nii spordimaailmas kui ühiskonnas laiemalt.

Filmiprogramm otsib lahendusi küsimustele, mis paneksid meid mõtlema ka järeltulevatele põlvedele, võrdõiguslikkusele ja jätkusuutlikkusele spordis – et pärast meid ei tuleks veeuputust! Sport õpetab läbi ausa mängu e. fair play põhimõtete ning olümpiaväärtuste – austus, sõprus, eneseületus – olema vastutustundlik nii sotsiaalselt kui keskkondlikult, kuid kas me täna oskame neid väärtusi edasi anda neile, kes täna alles oma esimesi samme selles maailmas teevad?  

Filmide järgselt avame, seedime ning arutleme äsja nähtu üle oma ala ekspertidest koosnevas paneeldiskussioonis, et asjakohasele temaatikale laiemat kõlapinda anda ning ühiskonnas diskussiooni tekitada. Paneeldiskussioonid viiakse läbi eesti ja inglise keeles.  

SOFF 2024 on osaliselt ligipäästetav kuulmisraskustega inimestele – filmidel on nii eesti- kui ingliskeelsed subtiitrid. 

Oled sa väike või suur, tule üksi, kahekesi või terve kambaga – taha olla osa muutusest ning tule festivalile!

Filmide kestus u. 1-1,5 tundi, filmijärgse arutelu kestus u. 1 tund. Filmid linastuvad Tartu Elektriteatris aadressil Jakobi 1, Tartu.

Tutvu programmiga SIIN!

Spordi- ja olümpiafilmide festival SOFF 2024 on ametlik osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.


Lisainfo: info@spordimuuseum.ee 

VAREM TOIMUNUD:

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks