Mälumängud

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on tugevad mälumängutraditsioonid. 2006. aastast korraldatakse üle-eestilist sporditeemalist paarismälumängu, mis on tänaseks muutunud Eesti spordikilva karikasarja üheks etapiks.

2009. aastal alustati öömälumängudega, mis kiiresti on osalejate seas populaarsuse võitnud. Traditsiooniliselt toimuvad nn öömälukad maikuus muuseumiööl ning septembris teadlaste ööl. Öömälukate küsimused ei ole ainult sporditeemalised, "kaldu" on oldud Soome (Soome päevad Tartus), kirjanduse (lugemisaasta), kaunite kunstide, sügiseti aga kindlasti teaduse poole. Ja osaleda võivad spordimuuseumis toimuvatel mängudel kõik soovijad!

Korraldatud veel mitmeid teisigi mänge - Tartu muuseumide mälumängu, korvpallimälumängu, 2012. aastal laienes öömälukas ka Pärnusse ning toimub seal traditsiooniliselt juuni alguses.

Tulevikus aset leidvate mälumängude kohta saab jooksvalt infot meie "Uudiste ja sündmuste" rubriigi kaudu või mälumängu meililistiga liitudes. 

Spordimuuseumi mälumängude enam kui kümneaastasele ajaloole pääseb ligi SIIT. (NB! Koroonakriisist ajendatult on praegune otselink eemaldatud, naaseme uuendatud mnemoturniiridega aprillis).

Sporditeemalised viktoriinid leiad SIIT. 

Liitu mälumängu meililistiga!

* indicates required

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks