Mälumängud

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis on tugevad mälumängutraditsioonid. 2006. aastast korraldatakse üle-eestilist sporditeemalist paarismälumängu, mis on tänaseks muutunud Eesti spordikilva karikasarja üheks etapiks.

2009. aastal alustati öömälumängudega, mis on kiiresti osalejate seas populaarsuse võitnud. Traditsiooniliselt toimuvad nn öömälukad maikuus muuseumiööl ning septembris teadlaste ööl. Viktoriini küsimused ei ole ainult sporditeemalised, "kaldu" on oldud Soome (Soome päevad Tartus), kirjanduse (lugemisaasta), kaunite kunstide, sügiseti aga kindlasti teaduse poole. Ja osaleda võivad spordimuuseumis toimuvatel mängudel kõik soovijad!

Korraldatud veel mitmeid teisigi mänge – Tartu muuseumide mälumängu, korvpallimälumängu, 2012. aastal laienes öömälukas ka Pärnusse ning toimub seal traditsiooniliselt juuni alguses.

2019. aasta veebruaris alustasime mälumängusarjaga "Mälulahing", kus küsimusi on erinevatest valdkondadest. Pärast kahte hooaega pani Covid-19 pandeemia üritustesarja pikaks ajaks pausile, kuid 2022. aasta veebruaris alustasime taas kolmanda hooajaga Tartu südalinna pubis Pahad Poisid.

Tulevikus aset leidvate mälumängude kohta saab jooksvalt infot meie "Uudiste ja sündmuste" rubriigi kaudu või mälumängu meililistiga liitudes. 

Sporditeemalised viktoriinid leiad SIIT

Liitu mälumängu meililistiga!

* indicates required

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks