Spordi- ja Olümpiafilmide Festival tuleb taas!

24.08.2023 - 27.08.2023

24. augustist kuni 27. augustini korraldab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kolmandat aastat järjest spordi- ja olümpiafilmide festivali SOFF.

Koos USA saatkonna, Red Bulli, Eesti Ratsaliidu ja teiste partneritega tuuakse vaatajateni nelja päeva jooksul seitse võrratut spordifilmi – kavas leidub nii filmiklassikuid kui ka mõnusaid spordikomöödiaid, dokumentaale ekstreemspordist ja muid hitte käesolevast sajandist.

Näiteks saab näha autoralli kuldsetest 80ndatest filmis „Kurvilise tee legendid”(2023, Eesti), mis on „Ott Tänak – The Movie” tegijatelt või ka sissevaadet tüdrukute vuti ning naiste spordi tähtsusest ja mitmekesisuse olulisusest filmis „Bend It Like Beckham” (2002, UK). Lisaks puudutavad filmid ratsa-, ekstreem-, male ja paraspordi teemasid ning seda nii USA, Läti kui Eesti filmitegijatelt. Tutvu täieliku festivalikavaga.

Filme on võimalik vaadata neljal järjestikusel õhtul spordimuuseumi sportlikus õhustikus. Iga seansi eel ootab külastajaid ka sissejuhatus, mis avab paremini nii filmi tagamaid kui ka sealseid temaatikaid. Filmid linastuvad koos eestikeelsete subtiitritega.

„Üritame sel korral SOFFiga selles suunas minna, et näitame erinevate spordialade filme ehk mitte nii-öelda ainult traditsioonilist olümpiasporti,” sõnas spordimuuseumi projektijuht Sandra Kaldasaun. „Usun, et kõik filmid pakuvad mõtteainet, kuidas käsitletavaid spordialasid peaks vaatlema ja et spordiga võib tegeleda igaüks,” lisas ta.

SOFF on Eesti esimene spordi- ja olümpiafilmide festival, mille eesmärgiks on vaatajateni tuua mitte ainult telekanalitel jooksvaid filmiklassikuid, vaid ka erispordialasid peegeldavaid dokumentaalfilme. Filmivalikusse panustavad USA Saatkond Eestis ja teised koostööpartnerid.

Festivali linastused toimuvad Tartus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis ning kõik linastused on tasuta.

Tagasivaade varasemasse SOFFi. Foto: Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks