Spordimuuseum kutsub osa saama elamuslikest haridusprogrammidest!

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ootab õpilasi kaasa lööma interaktiivsetes ja elamuslikes haridusprogrammides, mis annavad rohkelt uusi teadmisi ning täiendavad ka õppekava. Muuseumikeskkonnas leiduvate vahendite ja atraktsioonide abil on võimalik omandatud teadmisi kohe katsetada ja enda võimeid proovile panna.

Osaleda saab järgmistes haridusprogrammides:

Kuldne Lurich

Keskaegsete müüride vahel saavad noored detektiivid panna oma oskused ning nutikuse proovile. Aarde leidmiseks tuleb lugeda salakirja, lahendada nuputamisülesandeid ja otsida peidupaikadest uusi juhtnööre. Lisaks otsimis- ja leidmisrõõmule saab iga osaleja teada, mille poolest oli jõumees Lurich tegelikult üle maailma tuntud, kuidas sai alguse spordilugu Eestis ja milline nägi sel ajal välja atleedi argipäev. Pärast aardejahti saab energiat kulutada ka muuseumi interaktiivsetel atraktsioonidel, mida vanaaja atleedid endale ette kujutada ei osanudki.

Rohkem infot leiad SIIT.

Aus mäng

Muuseumihariduse edendajana on spordimuuseum koostöös Eesti Antidopinguga loonud haridusprogrammi "Aus mäng!", mis pöörab tähelepanu ausa mängu põhimõtete tutvustamisele spordis. Räägime reeglitest ja arutame nende vajalikkuse üle. Teeme tutvust puhta spordi põhimõtetega, uurime temaatika pahupoolt ja tagajärgi, tutvume maailmaga, kus sportlased iga päev elavad ja avastame, kuidas placebo efekt võib parandada sportlikku sooritust.

Rohkem infot leiad SIIT. 

Spordiseiklus

Spordiseikluse eesmärk on inspireerida lapsi tegelema spordiga ja sihte kõrgele seadma. Lõbusalt ja mänguliselt teeme tutvust erinevate spordialadega, et igaüks leiaks omale lemmikala. Viime end kurssi endiste ja praeguste Eesti tippsportlastega ning mõistatame ühiselt vanu spordivahendeid. Töötoas saavad lapsed endale autasuks meisterdada olümpiamedali.

Rohkem infot leiad SIIT.  

Pärast programmi on osalejatel võimalik tutvuda ülejäänud muuseumiga.

Tellimine: 5351 5699 või marju@spordimuuseum.ee


PS! Ole valvel! Juba veebruaris tuleb spordimuuseum välja 2020. aasta olümpiamängudele pühendatud eriprogrammiga!
 

Õpetajatele on spordimuuseumi külastus TASUTA! 

Kohtumiseni spordimuuseumis!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur elamusnäitus, püsiekspositsioon ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Spordi- muuseumi ajaveeb

Muuseumi ajaveebis vastame küsimustele, arutleme muuseumiteemadel ja räägime spordiloost pisut vabamas võtmes. 
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2020 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 140 411 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks