Keelekümblusprogrammid

Keelekümbluse metoodikat ja põhimõtteid kasutades pakume teise emakeelega õpilastele haridusprogramme, mis toetavad eesti keele õpet, lõimumist ja füüsilist aktiivsust.

Lõimumisele kaasaaitamine on miski, mis on meile väga tähtis! Spordi keel on ühine ning väga hea teema, millega muukeelsed noored saavad keelekümbluse põhimõtteid järgides õppida eesti keeles spordiajaloost ning –tänapäevast ja loomulikult katsetada meie põnevaid käed külge atraktsioone! Meie programmid on keelekümbluse ja aktiivõppe põhimõtteid järgivad ning muuseumikeskkond lausa kutsub liikuma! 

Haridusprogrammid toimuvad eesti keeles, klassi keeletaset arvesse võttes. Enne külastust saadame õpetajale sõnavara, mida programmis kasutame, et sellega oleks õpilasi võimalik enne külastust kurssi viia.

Tellimine SIIT, telefonilt 5333 8188 või haridus@spordimuuseum.ee


Terves kehas terve vaib

Lasteaed - 9. klass
Liikumisaasta eriprogramm koostöös liikumislabori, tippsportlaste, tervisemuuseumi ning aktiivsete noortega toob kõigile osalejatele kaasa head vaibid ehk eriti positiivsed tunded! Loe Terves kehas terve vaib kohta lähemalt!


Ekstreemsport

1.–9. klass  
Tutvume erinevate ekstreemspordialadega ja Eesti ekstreemsportlastega ning spordimuuseumile omaselt saavad kõik proovile panna ka oma võimeid. Loe ekstreemspordi programmi kohta lähemalt!


Miniolümpia!

Lasteaed – 3. klass  
Olümpiaväärtusi tutvustavas programmis korraldame ise olümpiamängud! Iga osaleja saab riietada end ühe riigi esindajaks ning osaleda nii avatseremoonial, võistlustel kui ka autasustamistseremoonial. Autasustamistseremoonial saavad osalejad kaela uhked kuldmedalid. Loe miniolümpia kohta lähemalt!


Meie kõigi mängud!

4. – 9. klass  
Kutsume kõiki koolinoori osalema haridusprogrammis, kus liikuva tunni, arendavate mängude ja grupitöö käigus arutleme üheskoos tähtsamaid olümpiaväärtuseid: austus, ausus ning eneseületus. Lisaks avastame ajaloolise spordisündmuse mitmekülgseid traditsioone ja tänapäeva. Soovi korral käsitleme programmis ka paraolümpia teemasid. Loe Meie kõigi mängud!kohta lähemalt!

Programmid

Pakume lastele, noortele ja täiskasvanutele põnevaid sporditeemalisi haridusprogramme. Valikus on enam kui 10 teemaga ja erinevatele vanusegruppidele mõeldud programmi, mille seast saab valida endale sobilikuma.
Vaata lisaks

Näitused

Spordimuuseumis ei lõppe näitused kunagi otsa. Muuseumis on avatud suur ekstreemsporditeemaline elamusnäitus, interaktiivne püsiekspositsioon Eesti spordiloost ja mitmed väiksemad väljapanekud.
Vaata lisaks

Atraktsioonid

Spordimuuseumis on rohkem kui 10 interaktiivset atraktsiooni, mida lihtsalt tuleb vähemalt korra elus proovida! Vaata üle, millised lõbusad käed-külge tegevused Sind meie juures ootavad!
Vaata lisaks

Kogud

1. jaanuaril 2023 oli Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis arvel 155 502 spordiajaloolist museaali. Aga spordimuuseumi karikas ei saa kunagi täis. Meie kogud on uudistajatele ja uutele põnevatele esemetele alati avatud.

Vaata lisaks